Všechno mohlo být jinak. Lehečka byl kousek od postupu, Tsitsipasovi hrozila diskvalifikace!

featured image

Výkon českého tenisty v zápase nebyl vůbec špatný, na vítězství však nestačil. I tak Lehečka předvedl řadu úderů, které zasloužily potlesk. Jeden takový přišel ve třetí sadě za stavu 3:4 a 15:30 z pohledu Čecha. Jeho vítězný forhend se odrazil od zdi a naštvaný Tsitsipas se proti míčku ještě ohnal a napálil jej do bariéry znovu.

Jenže v tu chvíli už k němu běžel sběrač, kterého míček málem zasáhl. Pokud by se tak stalo, byl by Řek zřejmě diskvalifikován. Stejně tak jak se to stalo například Novaku Djokovičovi na US Open v roce 2020, jež míčkem zasáhl lajnovou rozhodčí.

„Musíte být opatrní, když trefujete míček mimo kurt. Mluvím z vlastní zkušenosti,” řekl expert Eurosportu a bývalý hráč Tim Henman, který byl diskvalifikován z Wimbledonu v roce 1995 poté, co zasáhl sběrače míčů. „Měl obrovské štěstí. Kdyby ho trefil, rovnou mohl jít soupeři k síti pogratulovat k postupu. Bylo to nebezpečné,” reagoval bývalý americký tenista Jim Courier.

Good spot from Jim Courier. Stefanos Tsitsipas very close to a default in his match against Jiri Lehecka as he whacks a ball at the back fence and comes within a few feet of hitting a ball boy.

Has still got those rash moments in him, the No 3 seed.#AusOpen

— James Gray (@jamesgraysport) January 24, 2023

Tsitsipas však byl v klidu. „Toho sběrače jsem viděl, samozřejmě jsem na něj nemířil. Podle mě byl ještě docela daleko, musel bych se hodně netrefit, abych ho zasáhl. Ale neměl jsem to udělat, nejsem na sebe pyšný, ale frustrace mě přemohla,” řekl k incidentu čtyřiadvacetiletý hráč, který v semifinále Australian Open vyzve Rusa Karena Chačanova, se kterým má pozitivní bilanci pěti výher a jedné porážky.

Read More

Post a Comment

Previous Post Next Post