P. Szrot: datę wyborów poznamy w stosownym czasie; pewnym zwyczajem jest to, że odbywają się w październiku

featured image

Datę wyborów parlamentarnych poznamy w stosownym czasie; pewnym zwyczajem jest, że jesienne wybory odbywają się w październiku – powiedział we wtorek w Radiu Wrocław szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.

Europejski Kongres Gospodarczy

Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Prezydencki minister pytany o datę wyborów parlamentarnych powiedział, że “poznamy ją w stosownym czasie”.

“Ja tylko przypominam, że pewną taką tradycją, zwyczajem jest to, że te jesienne wybory odbywają się w październiku. Jest to, moim zdaniem, optymalne z punktu widzenia polskiego klimatu, warunków pogodowych, różnych terminów świątecznych. Nie będę przesądzał i nie będę w imieniu pana prezydentowi nic deklarował oczywiście” – zaznaczył Szrot.

Dodał, że nie jest również jeszcze znana data ogłoszenia wyborów przez prezydenta Andrzeja Dudę. “Też będzie musiała zostać wybrana z pewną wnikliwością i wyczuciem” – powiedział szef gabinetu prezydenta.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się jesienią 2023 r. Zgodnie z konstytucją wybory parlamentarne zarządza prezydent nie później niż na 90 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu i Senatu – czyli termin zarządzenia tegorocznych wyborów upływa 14 sierpnia.

Wybory parlamentarne wyznaczane są na dzień wolny od pracy, przypadający w ciągu 30 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu i Senatu. Możliwe są zatem cztery terminy tegorocznych wyborów parlamentarnych: 15 października, 22 października, 29 października lub 5 listopada.

Czy Orlen zmieni nazwę, co dalej z rosyjskim kontraktem na ropę? Rozmawiamy z Danielem Obajtkiem

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Strefa premium

 • Wojna wymusiła zmianę. Ten sektor na Ukrainie przeskoczył całą epokę

  Ukraińcy przegonili Polaków

 • Kolejny koreański reaktor dostał europejski certyfikat bezpieczeństwa

  Kolejny koreański reaktor dostał europejski certyfikat bezpieczeństwa

 • Wrocławska grupa Kogeneracja wyraźnie poprawiła wyniki

  Wrocławska grupa Kogeneracja wyraźnie poprawiła wyniki

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: P. Szrot: datę wyborów poznamy w stosownym czasie; pewnym zwyczajem jest to, że odbywają się w październiku

Read More

Share on Google Plus
  Blogger Comment
  Facebook Comment

0 comments :

Post a Comment